گزارشی تازه نشان می‌دهد که شرکت OpenAI با استخدام نیروهای جدید به‌دنبال تقویت قابلیت‌های برنامه‌نویسی هوش مصنوعی خود است.

شرکت OpenAI ظاهراً بی‌سروصدا صدها پیمانکار بین‌المللی را استخدام کرده است تا در آموزش هوش مصنوعی به آن‌ها کمک کنند. برخی از این متخصصان مهندسی نرم‌افزار را به هوش مصنوعی این شرکت می‌آموزند تا احتمالاً شرایط برای جایگزین‌شدن این فناوری با برنامه‌نویسان هموار شود. چت‌بات فعلی این شرکت، یعنی ChatGPT همین حالا به‌عنوان تهدیدی برای بسیاری از صنایع شناخته می‌شود.

براساس گزارش جدید سایت Semafor، پیمانکارانی ازجمله از آمریکای لاتین و شرق اروپا به استخدام OpenAI درآمده‌اند تا داده‌هایی را به‌منظور آموزش هوش مصنوعی برای انجام کارهای ساده مهندسی نرم‌افزار خلق کنند. این شرکت درحال‌حاضر محصولی به نام Codex را دارد که می‌تواند زبان طبیعی را به کد برنامه‌نویسی تبدیل کند، اما به‌نظر می‌رسد که آن‌ها به این توانمندی اکتفا نکرده‌اند و می‌خواهند هوش مصنوعی را جایگزین برخی برنامه‌نویسان کنند.

هوش مصنوعی OpenAI برنامه‌نویس بهتری می‌شود

سایت Semafor با یکی از این مهندسان استخدامی در آمریکای جنوبی مصاحبه کرده است. این مهندس می‌گوید بخشی از وظایفش پیداکردن باگ در کدهایی است که توسط هوش مصنوعی نوشته شده‌اند. او همچنین باید توضیحاتی را درباره چگونگی اصلاح این باگ‌ها ارائه کند. این مهندس باور دارد که OpenAI می‌خواهد این اطلاعات را به هوش مصنوعی خود بدهد تا توانایی‌های آن را بالاتر ببرد.

ین شرکت با انتشار عمومی چت‌بات ChatGPT به شهرت چشمگیری دست پیدا کرد و حالا توجهات نسبت به آن بیشتر از قبل شده است. عده‌ای باور دارند که هوش مصنوعی ChatGPT می‌تواند مشاغلی مثل آموزش، روزنامه‌نگاری و وکالت را به‌خطر بیندازد؛ حالا باید برنامه‌نویسی را هم به این فهرست اضافه کنیم.

خبرگزاری بیزنس اینسایدر چندی قبل در گزارشی گفته بود که برخی از کارمندان آمازون برای کدنویسی از ChatGPT کمک می‌گیرند. این اتفاق البته در شرایطی می‌افتد که این غول بزرگ دنیای فروشگاه‌های آنلاین به نیروهای خود هشدار داده بود که اطلاعات محرمانه شرکت را با این چت‌بات به اشتراک نگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + سه =